Vypadá úžasně, vede úspěšný blog, který čtou tisíce lidí po celém světě, módní experti nadšeně vzdychají nad jejím stylem a... má rozměry XXL! Že jste o ní ještě neslyšela? Je na čase to napravit! Seznamte se se Stephanií Zwicky, která se svá kila naučila hrdě nosit! A propos, hádala byste této sympatické tmavovlásce třiatřicet let?

Takový cit pro styl, jako má Stephanie, má málokdo. Odjakživa snila o tom, že se bude věnovat módě, ale tím, do jaké míry se jí svého snu podařilo dosáhnout, nejspíš překvapila i sama sebe. Svět módy je neúprosný. Světoví návrháři začínají teprve teď pomalinku tvořit oblečení ve větších velikostech a pracovat v tomto byznyse, když se do něj sama nevejdete, je sakra těžké. Jak se jí to povedlo?

Jak to všechno začalo

Stephanie je původem Švédka, ale několik let žije v Paříži. Bloggovat začala v roce 2005, svůj nynější blog, vtipně nazvaný Le Blog De Big Beauty (Blog velké krásky), ale založila až o tři roky později. A proč se rozhodla začít s bloggováním? Chtěla ženám ukázat, že na stylovém oblékání není nic těžkého a že na to nemusíte mít ani velikost 36, ani tučné konto!

Stephanie se nebojí obléct si i modely, na které by si většina plnoštíhlých žen netroufla

Čím více promyšlených modelů na svém blogu uveřejňovala, tím více lidí na něj klikalo. Z jejího blogu se stal fenomén. Stephanie se začala objevovat v médiích a dopracovala to až na stránky francouzské Elle – jako modelka. Kromě toho také "brigádničí" jako stylistka a ráda by se vrhla i na hereckou dráhu. Sama ale říká, že uchytit se ve filmu není s její postavou zrovna snadné. Nicméně ani tak se nenudí, francouzská oděvní značka La Redoute ji totiž oslovila s nabídkou, aby pro ně navrhla vlastní plus size kolekci nazvanou "The Big Beauty Collection", a další spolupráce s módními značkami jsou na spadnutí.

I když nemá proporce modelky, módní svět si Stephanii zamiloval!

XXL mezi XS

A jak se vůbec cítí žena s velikostí XXL mezi všemi těmi štíhlými lidmi v módní branži? Podle jejích slov dobře. Se svou postavou se totiž smířila. Jak ale říká, nebylo tomu tak vždycky. I ona během dospívání bojovala sama se sebou, snažila se hubnout, až nakonec to, jak vypadá, přijala. Snaží se být pozitivně naladěná a stejnou atmosféru chce přenášet i na ženy, které sledují její blog a mají podobný problém s váhou.

A kde krásná bloggerka shání své úlovky? Nejčastěji nakupuje v běžných obchodech, jako jsou H&M, Marks&Spencer, Debenhams nebo Dorothy Perkins, i když je pravda, že vlastní i pár značkových kousků. Klíčem k tomu, že dobře vypadá, ale není oblečení jako takové. Krásná Švédka ho totiž v první řadě umí nosit! Spousta silných žen se za svá kila stydí a snaží se jakýmkoli způsobem zakamuflovat. Váhu, jakou má Stephanie, přitom nijak nezamaskujete. Můžete se schovávat do tmavých barev, nebo se svou postavu naučit stylově oblékat. A to bloggerka zvládá na jedničku.

;leblogdebigbeauty.comFoto: leblogdebigbeauty.com

Dřív se snažila zhubnout, ale teď už je se svojí váhou smířená

Kde sehnat módu XXL v ČR?

Vymlouváte se, že se kvůli své nadváze nemůžete hezky oblékat? Jak vidíte, tak to jde! Nadměrné kousky za rozumné ceny seženete u značky F&F (v síti Tesco nebo v pražském Palladiu), C&A, Takko, H&M, Debenhams nebo Marks&Spencer.

Baví móda i vás? Nenechte se odradit kilogramy navíc a jděte na to hravě jako Stephanie!